Jubilaeus

Библиотеке им. В. Маяковского

ко дню юбилея с самыми лучшими пожеланиями

За жизнь повидал я пристанищ так много,
И вот я стою у родного порога.
Здесь двери и окна лучатся огнем,
А сколько же знаний запрятано в нем,
Меж книгами здесь шелестит вдохновенье
Тихонько и нежно точь-в-точь приведенье.
Как сладко вернутся в родные пенаты,
Сокровища здесь настолько богаты,
Что враз переплюнут царя Соломона.
Ах, нету на свете прекраснее дома!
Глаза здесь у всех, как звезды, блестят,
Исполнилось дому уже шестьдесят.

Владислав Недашковский

Соціальний проект

Наші друзі з Київського Університету імені Бориса Грінченка звернулись до нас з проханням поділитися інформацією з населенням Дніпровського району та кожним, кого це може зацікавити.

Університет запрошує батьків, дітей, підлітків, людей похилого віку до свого університетського дому, в якому по-святковому тепло і затишно відбудеться презентація Соціального проекту «Київський Університет імені Бориса Грінченка – киянам» 20 листопада 2010 року об 11:00 за адресою: м. Київ, б-р О. Давидова, 18/2, Інститут мистецтв.

Для всіх гостей було підготовлено багато приємних і хвилюючих сюрпризів.

У програмі на вас чекають:

  • Об 11:00 Концерт-презентація Музичної студії дітей та дорослих (навчання гри на музичних інструментах, класичний та естрадний спів).
  • В 12:00 Майстер-класи з образотворчого мистецтва (в рамках Художньої студії).

Сам проект являє собою безкоштовні заняття в Музичній та Художній студіях, які можуть запропонувати вам такі напрямки:

  • Гра на музичних інструментах (фортепіано, скрипка, гітара, баян, акордеон)
  • Класичний вокал
  • Естрадний вокал
  • Основи музичної грамоти
  • Основи живопису
  • Художня кераміка
  • Ландшафтний дизайн

Отже, кого ця інформація зацікавила поспішайте дізнатися більше за телефонами 295-35-62, 295-58-32, або безпосередньо в самому Інституті мистецтв, за адресою: м. Київ, б-р О. Давидова, 18/2.

Єсеніада

Засідання проходило в звичній для бібліотекарів обстановці – в бібліотеці, приміщення якої, згідно з інформацією, поданою на офіційному сайті музею, збереглося у первісному вигляді. Нині бібліотека відкрита для огляду, і кожний бажаючий може зазирнути в кімнату, де у 1885-1886 роках працював Іван Франко. Зараз там експонується виставка, приурочена до ювілею Бориса Олійника.

Але повернімось до Єсеніна.

На засіданні звучали вірші поета, які вражали глибиною образів та думок, переклади на українську, зроблені нашими сучасниками, спогади та розповіді дослідників життя Сергія Олександровича. Все проходило жваво, невимушено, відриваючи присутніх від плинності часу, переносячи тим самим в дні, коли жив Сергій Єсенін. Здавалося, що, закривши очі, можна було побачити його живого, сидячого в залі поміж бібліотекарів, виблискуючого своїм золотавим волоссям.

По закінченні люди збирались в невеличкі групки, щоб поділитися враженнями, зачитати улюблені вірші та обмінятися контактами.

P. S. А тим, хто цікавиться життям та творчістю Сергія Олександровича, ми можемо запропонувати почитати статтю «Мёртвая петля Сергея Есенина», опубліковану в веб-журналі «Перемены», яку можна знайти, натиснувши сюди.

Виберіть найбільш відповідний варіант

Як ви отримуєте книги, які вас цікавлять?

Купую в магазині
Завантажую з Інтернету
Виписую по каталогу книжкових клубів
Беру у друзів, сусідів, колег
У публічній бібліотеці
Я не читаю книжки, я їх пишу

результаты этого опроса

сделайте свое голосование!
www.memos.ru : www.memos.ru

Маяковський. Вірші. Музика

Напевно, всі знають про групу Сплін, у всякому разі чули хоча б одну їх пісню по радіо чи перемикаючи канали телевізора. А хто знав, що у них є пісня, текст якої написав Володимир Володимирович Маяковський у далекому 1916 році? Саме для тих, хто цього не знав пропонуємо послухати вірші, покладені на музику і подані нам очима (читай як сприйняттям) сучасної людини.

Понад те, прослуховування пісні буде корисно людям, які не люблять читати вірші — можливо, після цієї невеликої «презентації» щось сполохнеться у грудях, пориваючись до прекрасного.